Mobil: +421 908 216 412   |   Janáčkova 5, 811 08 Bratislava   |   Slovenská republika   |   Email: info@playrooms.sk

Glossary

pojmi, ktoré sa
oplatí poznať

je osoba ktorá riadi, je nadradená submisívnej osobe

je osoba ktorá poslúcha a je podriadená dominantnej osobe, prípadné osobám, ktoré určí dominant

je praktika zameraná na znehybnenie častí ľudského tela, alebo celého tela za účelom obmedzenia pohybu. Na znehybnenie sú vhodné laná, popruhy a vaky z rôznych materiálov, vákuová posteľ, putá. Populárny je japonský štýl viazania shibari (kinbaku). Pokiaľ Vás zaujímajú tieto techniky viazania odporúčame navštíviť www.shibaridojo.sk

znamená výprask. Na spanking sa používajú pomôcky ako bičík, plácačka, kožené strapcový biče, rákoska, alebo jednoducho ruka. Údery sa vykonávajú najčastejšie na zadku a stehnách. Pre skúsenejších sú vhodné aj genitálie, prsia, brucho

je chodenie po submisívnom partnerovi respektíve stúpanie po genitáliách. Realizuje sa na boso na ležiacej osobe. Skúsení užívatelia realizujú aj chôdzu v topánkach na vysokom opätku. Pri zameraní na genitálny trampling sa používa špeciálna platforma, ktorú nájdete aj v Playroom vybavení.

je obmedzovanie zmyslov. Je to praktika, ktorá sa využíva na umocnenie podriadenosti submisívnej osoby. Najčastejšie sa obmedzujú sluch a zrak použitím masiek, škrabošiek alebo šatiek.

je výcvik submisívneho partnera v roli ženy. Rozsah tejto praktiky je veľmi široký. Od jednoduchého prezlečenia do dámskeho oblečenia a vykonávanie činností typické pre ženy v domácnosti, až po kompletnú dočasnú zmenu image zahŕňajúcu makeup, úpravu sekundárnych pohlavných znakov silikónovými protézami, výcvik chôdze na vysokých podpätkoch, tréning ženskej gestikulácie a mnoho ďalších. Feminizácia vzhľadom na jej možnosti je časovo náročnejšia

praktika sa vykonáva na mužoch a to masážou prostaty, pri ktorej dochádza k ejakulácii avšak bez dosiahnutia orgazmu

častým sprievodným znakom erotickej hry je hranie dohodnutých rolí. Môže sa jednať o jednoduchú roleplay prejavujúcu sa verbálnej úrovni alebo používaním príznačných gest. Prepracovanejšie roleplay využívajú rôzne druhy erotického oblečenia, vybavenia poprípade využitie špecifických priestorov. Medzi najčastejšie roleplay patrí hra na doktora a pacienta, učiteľku a žiaka, paničku a domáceho maznáčika (psa - dogplay, koňa - ponyplay, baťoľa - adult baby). Fantázii sa skutočne medze nekladú.

je praktika kedy dominantná osoba sedí na tvári submisívnej osoby. Môže byť pri tom oblečená alebo úplne nahá.

je dráždenie bradaviek, ktoré sa môže vykonávať svorkami, závažiami, medicínskymi kliešťami, podtlakom alebo jednoducho rukami. Keďže bradavky sú jedna z najcitlivejších erotických zón na ľudskom tele, ich stimulácia môže vyvolať veľké vzrušenie

je praktika pri ktorej sa používa stimulácia elektrickými pomôckami. Je nutné využívať iba pomôcky, ktoré sú na túto praktiku určené, aby nedošlo k ublíženiu na zdraví. Používajú sa pomôcky so forme dilda, kolíku, samodržiacich vankúšikov, tyčiniek alebo rukavíc so zabudovanou elektródou, ktoré sú ovládané riadiacou jednotkou (možné meniť frekvenciu a intenzitu impulzov). Najčastejšie sa stimulácia vykonáva na genitáliách a bradavkách vylúčené však nie sú ani iné časti tela.

je skratka pre Cock and ball torture. Jedná sa dráždenie penisu a semenníkov podväzovaním za použitia šnúrky (ball binding), stláčaním rukou, zavesením závaží. Medzi extrémnejšie praktiky CBT patrí stimulácia elektro pomôckami, kopaním nohou (ball busting), spanking rukou alebo plácačkou, polievanie horúcim voskom

je zasúvanie ruky respektíve päste do intímnych otvorov partnera. Rozlišujeme vaginálny a análny fisting. Pri fistingu je nutné používať špeciálny lubrikačný gel. Odporúčané sú taktiež latexové rukavice. Extra obozretné by mali byť dámy s dlhými a ozdobenými nechtami, ktorými môžu spôsobiť nepríjemné poranenie jemnej sliznice.

znamená šteklenie partnera. Pri praktike sa používajú ruky a rôzne pierka

polievanie rôznych častí tela horúcim voskom. Odporúča sa použiť špeciálne sviečky, ktoré majú rôznu teplotu v tekutom stave a je nimi možné meniť intenzitu pálenia.

v angličtine nazývané aj cuckold. Ľahšia podoba sa prejavuje ako chválenie sa muža jeho sexuálnou výkonnosťou, alebo výzorom partnerky, pričom uspokojenie prichádza z obdivu obecenstva. Extrémnejšia forma sa prejavuje ako emociálne uspokojenie muža v submisívnej pozícii pri súloži jeho partnerky s iným partnerom, prípadne spojeným s jeho verbálnym a fyzickým ponižovaním.

je súbor praktík vykonávaných hlavne v medicínskom obore. Medzi najčastejšie partia hry na gynekologickom kresle s použitím rôznych nástrojov na vyšetrenie intímnych partií. Patria medzi do nich klystír análneho alebo vaginálneho ústrojenstva, cievkovanie močovodu použitím sterilného katétru, rozťahovanie intímnych otvorov použitím medicínskych kliešti, alebo dilatácia močovej trubice dilatátormi rôznych veľkostí. Pri týchto hrách je nutné dodržiavať absolútnu hygienu a sterilitu všetkých používaných predmetov a pomôcok. V opačnom prípade môžete zapríčiniť nepríjemný zápal alebo infekciu.

je praktika odopierania orgazmu submisívneho partnera. Inak sa môže nazývať aj „Tease and denial“, alebo aj odďaľovanie orgazmu. Vo svoje podstate sa jedná o erotické dráždenie, ktoré je prerušené tesne pred dosiahnutím vyvrcholenia. Dochádza k akumulácii sexuálnej energie a napätia počas celej doby erotickej hry. Následne je nahromadená energia uvoľnená jednorázovo. Submisívny jedinec tým prežije intenzívnejší zážitok z vyvrcholenia. Pri extrémnejšej podobe tejto praktiky sa používajú tzv. pásy cudnosti, ktoré sú určené na dlhodobé nosenie a vyvrcholenie je odopierané počas dohodnutého obdobia.

je sexuálne správanie pri ktorom je vzrušenie vyvolané zameraním sa na rôzne časti tela, oblečenia alebo materiálov. Ako fetiš môže poslúžiť skutočne všeličo a je záleží skutočne iba na individuálnych preferenciách. Medzi veľmi časté fetiše zamerané na ľudské telo patria vlasy, nohy, chodidlá, ruky. Medzi preferovanými materiálmi dominujú latex, koža, lycra, spandex, neopren, nylon alebo PVC. Známym fetišom s ú dámska spodná bielizeň hlavne v použitom stave, pančucháče, obuv na vysokom podpätku.

jedná sa o praktiku kedy sa rôznymi pomôckami postupne rozťahuje análny otvor submisívneho jedinca. Využívajú sa pomôcky ako dildá, análne kolíky, medicínske kliešte, horné alebo dolné končatiny a iné predmety väčšinou veľkých rozmerov aby sa dosiahol pocit z absolútneho vyplnenia, extrémneho roztiahnutia a tým veľmi silného dráždenia. Rozťahovanie sa vykonáva postupne a s použitím vhodných lubrikačných gélov.

je praktika pri ktorej sa zasúva umelý alebo živý penis hlboko do úst submisívneho partnera, často až do samotného krku. Hlboko zasunutý penis môže spôsobovať silný dáviaci efekt, ktorý je však možné tréningom obmedziť alebo úplne eliminovať

je pľutie do úst alebo iné časti submisívneho partnera

v slovenčine kontrola, obmedzenie dýchania. Vykonáva sa pomocou plynových masiek, ktoré môžu byť vybavené dýchacími vakmi, alebo jednoduchým prekrytím otvorov na dýchanie submisívneho partnera. Vzhľadom na to, že dýchať jednoducho musíme sa jedná o nebezpečnú praktiku pri ktorej treba byť skutočne opatrný

je praktika pri ktorej je submisívny jedinec používaný ako kus nábytku napríklad na vykladanie nôh, na sedenie a pod

je praktika kedy submisívny partner poskytuje orálnu stimuláciu análneho otvoru dominantného partnera. Vzhľadom na to, že v oblasti medzi konečníkom a genitáliami sa nachádza množstvo nervových zakončení je stimulácia veľmi vzrušujúca.

je praktika poníženia submisívneho partnera močením na telo alebo priamo do úst.